BIZNES

Serwis ekspresów do kawy, czyli jak odpowiednia dbałość o sprzęt poprawia jego wytrzymałość i wydajność

0
Serwis ekspresów do kawy

Ten, kto uwielbia kawę z pewnością zetknął się z ekspresem do kawy – w domu, w biurze lub w kawiarni. Ekspresy do kawy są przeznaczone do parzenia kawy przy użyciu pary lub gorącej wody, która przepływa przez zmielone ziarna kawy. Powstały w ten sposób płyn jest następnie zbierany w karafce lub bezpośrednio do filiżanki. Aby móc delektować się filiżanką dobrej kawy, potrzebny jest dobry ekspres do kawy, a następnie należy o niego dbać. Wśród ekspresów do kawy są ekspresy półautomatyczne, automatyczne, i kapsułkowe. Różnią się one ceną i stopniem automatyzacji, ale wszystkie mają tę samą zasadę działania – kawa jest parzona przez gorącą wodę przepływającą przez ziarna kawy wewnątrz jednostki zaparzającej.

Ekspresy do kawy wymagają uwagi i pielęgnacji. Ważne jest regularne czyszczenie ekspresu, płukanie układu mlecznego, odkamienianie bojlera i wymiana uszczelek jednostki zaparzającej. Jeśli czynności te będą wykonywane na czas i zgodnie z instrukcją obsługi, zwiększy to trwałość i wydajność ekspresu.

Rodzaje ekspresów do kawy. Czy każdy ekspres trzeba serwisować?

Chociaż wiele osób używa ekspresów do kawy codziennie, może uważać je za coś oczywistego i nie zdawać sobie sprawy, że mają one ciekawą historię i występują w wielu różnych odmianach. Najbardziej powszechnym typem ekspresu do kawy używanym obecnie przez konsumentów jest ekspres przelewowy. Ten typ urządzenia może zaparzyć kilka filiżanek jednocześnie i wykorzystuje papierowy filtr do oddzielenia fusów od produktu końcowego. Automatyczny ekspres przelewowy jest nieco bardziej zaawansowany niż jego poprzednik, ponieważ można go zaprogramować tak, aby parzył kawę o określonej godzinie.

Ostatnio popularne stały się zaparzacze jednokubkowe dla osób, które chcą wypić tylko jedną filiżankę kawy rano lub w ciągu dnia. Zaparzacze do pojedynczych filiżanek można kupić do użytku domowego, a niektóre biura udostępniają je również pracownikom.

Niektóre, a ostatnio raczej większość z tych urządzeń wykorzystują technologię próżniową do przygotowywania napojów typu espresso. Ponieważ espresso jest przygotowywane z bardzo drobno zmielonych ziaren, niektóre modele wykorzystują wodę pod ciśnieniem, aby przepchnąć napój przez ten drobny filtr i uzyskać wyjątkowo mocną filiżankę kawy. To właśnie o ekspresy ciśnieniowe trzeba dbać najbardziej. A raczej chodzi tu o to, że są to urządzenia, które mają najbardziej skomplikowaną budowę, a często też dużo elektronicznych części wewnątrz konstrukcji. Z tego powodu najlepszym wyjściem jest profesjonalne podejście i serwis ekspresów w odpowiednim miejscu. Podstawowe czynności, takie jak odkamienianie czy czyszczenie systemu mlecznego jest jak najbardziej wskazane, jednak gdy dojdzie do awarii nie, należy przystępować do naprawy ekspresu samodzielnie. Istnieje ryzyko, że po takim zabiegu ekspres nie wróci do pełnej sprawności. A najlepszym sposobem, żeby uniknąć awarii jest regularny kontakt z serwisem i cykliczna dbałość o jego stan techniczny.

Serwis ekspresów do kawy. Profesjonalne naprawy ekspresów różnych marek

Na rynku istnieje wiele instytucji, których oferta informuje o możliwości naprawy ekspresu. Zanim zdecydujemy się na konkretny wybór, dobrze jest zorientować się wokół, który serwis jest najlepszy. Oczywiste jest to, że chcemy korzystać z usług jak najbardziej doświadczonych techników. Dobrym sygnałem jest to, że serwis oferuje naprawę ekspresów różnych marek, takich jak: Nivona, Jura, Philips, Saeco, Delonghi, Melitta, czy Siemens. To czołowi producenci ekspresów na świecie i znajomość konstrukcji różnych typów urządzeń, daje pewność, że dany serwis ekspresów do kawy to rzetelna firma, która zna się na rzeczy.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem ekspresów do kawy https://ekspresowy-serwis.pl

Gont bitumiczny – tanie i trwałe pokrycie dachowe dostępne w różnych kształtach i różnych kolorach

Previous article

Kociołek żeliwny – idealny produkt dla tych, którzy uwielbiają wyjazdy i pyszne jedzenie

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in BIZNES