BIZNES

Studia online – tych błędów nie popełniaj!

0

Dokładnie sprawdź uczelnię i wybrany kierunek

Decydując się na studia online warto poszperać w Internecie. Nie zapisujmy się więc na pierwszą uczelnię, którą znajdziemy w wyszukiwarce Google. Bardzo często możemy bowiem wówczas trafić na szkołę bez odpowiedniego przygotowania i doświadczenia. O wiele lepszym pomysłem jest wybór studiów na uczelni, która już od lat oferuje możliwość studiowania online i ma wypracowane rozwiązania dotyczące tej formy nauki. Dobrze sprawdzić również jakie opinie mają o ofercie danej uczelni studenci, którzy ją ukończyli lub są w trakcie studiowania. Dzięki temu zapewnimy sobie odpowiedni poziom kształcenia.

Pamiętaj o systematyczności

Nawet jeśli wybierzemy dobrą uczelnię i przyszłościowy, ciekawy kierunek, nie gwarantuje to naszego sukcesu. Bardzo wiele osób dość swobodnie podchodzi do nauki online korzystając z dowolności, którą daje. Sprawia to, że przesuwają terminy zapoznania się z kolejnymi wykładami i materiałami. Brak systematyczności prawie zawsze kończy się powstaniem gigantycznych zaległości, których nie uda się nam nadrobić do terminu końcowych egzaminów i zaliczeń. Elastyczność powinna zapewnić nam wygodę studiowania, niemniej jednak duża doza systematyczności jest bardziej niż wskazana.

Błędy popełniane przy nauce

Kolejnym błędem, który popełniany jest głównie przez osoby zapracowane, jest złe rozplanowanie nauki. Jeśli wszystkie zaległości będziemy chcieli nadrobić w jeden dzień ucząc się od rana do zmierzchu, nie mamy szansy na to, by osiągnąć sukces. Zmęczony mózg nie przyswoi wszystkich niezbędnych do zaliczenia przedmiotu informacji. O wiele lepszym pomysłem jest rozdzielenie materiału na mniejsze bloki, do których przysiądziemy co jeden, dwa dni.

Nie rezygnujmy również z kontaktu z wykładowcą. Bardzo wielu z nich umożliwia studentom odbycie prywatnej rozmowy przez komunikator internetowy, dzięki czemu możemy zdobyć dodatkowe informacje lub rozwiać swoje wątpliwości.

Terminy – dlaczego nie powinniśmy o nich zapominać?

Choć studia online zapewniają nam pełną dowolność jeśli chodzi o to, kiedy zaczniemy oglądać wykłady i czytać przesłane materiały, większość wykładowców wyznacza terminy, w których powinniśmy odesłać efekty swojej pracy. Poza tym istnieją również terminy egzaminów, zaliczeń i obowiązkowych zjazdów. Pamiętajmy więc, że studia online nie dają nam całkowitej swobody.

Podsumowując, studia online mogą być równie efektywne, co nauka w tradycyjnej formie. Wystarczy jedynie pamiętać o kilku prostych zasadach i dbać o systematyczność. Dzięki temu możemy zdobyć wymarzone wykształcenie i nauczyć się naprawdę sporo.

Logotyp nie musi dużo kosztować

Previous article

Czym jest prywatne ubezpieczenie od raka?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in BIZNES