Coraz większy nacisk kładziemy na ograniczenie produkcji plastiku na świecie, a jednym z głównych tego elementów jest szukanie zamienników wody butelkowanej. Czy baniaki z wodą to nasza przyszłość? Jak one w ogóle działają? W niniejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Baniak z wodą to rozwiązanie przyszłości
Woda z dystrybutora w zasadzie nie różni się jakością od wody butelkowanej. Standardy dotyczące jej przygotowania do spożycia są identyczne jak w przypadku klasycznych wód mineralnych czy źródlanych. Może być ona spożywana bezpośrednio z baniaka, ale także być używana do produkcji posiłków. Jednocześnie baniak z wodą nie generuje dużej ilości plastikowych śmieci, a wręcz przeciwnie – ogranicza ich produkcję, ponieważ pojedynczy baniak może być wielokrotnie używany.
Jest to także kwestia czysto ekonomiczna. Baniaki wypełnione wodą zajmują znacznie mniej miejsca niż ich butelkowi odpowiednicy. To wyłącza z użycia dużą część powierzchni mieszkalnej czy magazynowej – szczególnie w przypadku dużych firm, a czysta woda pozostaje dostępna dla wszystkich pracowników. Mówiąc prościej: jest to naprawdę łatwy sposób na zapewnienie stałego dostępu do wody pitnej oraz ochronę środowiska naturalnego, co z biegiem lat będzie dla nas coraz bardziej istotne (a i wizerunkowo pożądane).
Baniak z wodą integralną częścią dystrybutora
Baniak wypełniony wodą może być stałym źródłem czystej wody dla pracowników czy klientów firm. Ich pojemność może się różnić, ale jest także dostosowywana do zapotrzebowania w danej placówce. Przeciętny baniak z wodą wystarczy na kilka do kilkunastu dni, a jego wymiana jest prosta i przebiega sprawnie – nie trzeba do tego specjalnej wiedzy ani umiejętności.
Woda z baniaka nie traci również swoich właściwości po pierwszym użyciu. Efekt ten jest możliwy do uzyskania przez odizolowanie wody od zewnętrznych części dystrybutora. Jest to prosty system, który pozwala także na zachowanie czystości całego sprzętu i jego łatwe czyszczenie. Wykorzystane baniaki są odbierane przez producenta, który zapewnia także stałe ich dostawy zależnie od aktualnych potrzeb. To pozwala nie martwić się o braki wody na przykład latem, kiedy jej zużycie jest znacznie większe.
Comments