SPORT I ZDROWIE

Analizator biochemiczny dla mniejszych laboratoriów

0
Analizator biochemiczny dla mniejszych laboratoriów

Szeroka diagnostyka i profilaktyka, wyniki badań jeszcze zanim pojawią się objawy kliniczne – oto możliwości analizatorów biochemicznych! Co więcej – mogą być stosowane nawet w niewielkich laboratoriach. Co to za urządzenia i dlaczego ich niezawodne działanie jest tak istotne w systemie służby zdrowia? Sprawdźmy!

Urządzenia, które wiele potrafią

Analizatory biochemiczne to zaawansowane technologicznie urządzenia, które ułatwiają analizę niezbędną w pracy laboranta medycznego. Cały proces możliwy jest dzięki fotometrii, a więc próbka analizowana jest poprzez światło. W praktyce długość fali określa konkretny parametr krwi, a następnie przepisywana jest na dane medyczne lub poddawana dalszej analizie.

Zaawansowanie tych urządzeń to także ułatwienia, jakie niosą za sobą tego typu analizatory. Są one w stanie precyzyjnie dobierać cząsteczki preparatu, które powinny zostać poddane analizie w określonym przypadku, a także przesyłać dane w sposób zupełnie zdalny. To ewidentne ułatwienie dla wielu placówek, gdzie czas odgrywa najważniejszą rolę w dalszej diagnostyce.

Analizator biochemiczny dla mniejszych laboratoriów

Analizatory z serii cobas 4000 przystosowane są do pracy w niemal każdy typie laboratoriów medycznych. W dużych placówkach mogą one służyć jako backup i być systemami pomocniczymi, jednak z powodzeniem wykorzystane mogą być także w mniejszych jednostkach. Sprawdzą się w oznaczeniach rutynowych i specjalistycznych, a otrzymane wyniki zawsze będą najwyższej jakości.

Integralność próbek osiągana jest dzięki specyficznym dla danego testu parametrom surowicy krwi. Ten typ analizatora biochemicznego jest także w stanie wykryć zakrzepy i dokonać bezdotykowego mieszania ultradźwięków. Cały system jest wysoce niezawodny – sprawność urządzenia sięga 99%, a potwierdzeniem tego niech będzie 35-letnie doświadczenie pracy nad tego typu urządzeniami. Jest to zatem jeden z tych produktów, który powinien znaleźć się w każdym laboratorium o ambicjach szybkiej i precyzyjnej diagnostyki biochemicznej, co przecież wiąże się także z przyspieszeniem diagnostyki wobec konkretnego pacjenta, a więc również całego procesu jego leczenia.

Warto też odnotować, że współczesne analizatory mają też swoje wersje przenośne, co pozwala diagnozować ciężko chorych pacjentów w miejscu ich zamieszkania, których przetransportowanie byłoby zbyt ryzykowne dla ich zdrowia.

Baniak z wodą jako sposób na ekologię w miejscu pracy

Previous article

Wymiana szyby przedniej. Cena może Cię zaskoczyć!

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply