BIZNES

Leasing samochodu dla firmy – jak go wziąć?

0
leasing
Business success concept - golden money coins banner

Leasing dla firm jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych form finansowania pojazdów dla przedsiębiorstwa, z uwagi chociażby na liczne korzyści z tym związane. Na czym polega leasing auta i jak można wziąć go mając firmę?

Na czym polega leasing samochodu?

Ujmując rzecz najbardziej ogólnikowo, leasing jest umową cywilnoprawną między dwoma różnymi podmiotami – leasingodawcą i leasingobiorcą. Przypomina nieco wynajem, gdyż auto nie jest od razu własnością przedsiębiorstwa zdecydowanego na taką opcję finansowania, a może być tylko przez nie użytkowany. Dopiero po czasie trwania umowy przedmiot wzięty w leasing staje się własnością leasingobiorcy albo może go on wykupić.

Istotną kwestią w zakresie umowy leasingowej, będzie wstępna opłata, którą trzeba ponieść na początku. Później niezbędne jest opłacanie leasingowych rat, których wysokość zależeć będzie między innymi od czasu trwania umowy. Zależnie od rodzaju leasingowa umowa, obejmować może czas w przedziale 12-72 miesięcy. Podstawę do pozyskania finansowania stanowi złożenie wniosku oraz przekazanie informacji, których wymaga dana leasingowa firma.

Jak wziąć auto w leasing?

Nie stanowi to trudnego zadania. Pierwszą kwestią w zakresie podpisania leasingowej umowy, będzie wybranie rodzaju leasingu, a później auta, które będzie przedmiotem owego leasingu. Jeśli wybraliśmy już najlepszą dla nas formę leasingu i samochód, który chcemy leasingować, pozostaje jedno pytanie: gdzie najlepiej będzie wziąć leasing dla firm. Na rynku znajdziemy wielu leasingodawców z różnymi ofertami. Warto jest postawić na rzetelne przedsiębiorstwo mające dobrą pozycję, które zapewnia atrakcyjne i do tego przejrzyste warunki finansowania.

Podczas podpisywania umowy z leasingodawcą, ustalane będą szczegóły związane z transakcją, jak również dostarczane są potrzebne informacje i dokumenty. Na ogół celem zawarcia leasingowej umowy, konieczne będą dane takie, jak: EDG, KRS, REGON, NIP, wniosek leasingowy oraz dwa dokumenty stwierdzające tożsamość osoby, która jest reprezentantem danego przedsiębiorstwa.

Plastyfikatory – substancje zwiększające elastyczność i poprawiające właściwości betonu, zapraw, wylewek i tworzyw sztucznych

Previous article

Rodzaje pomocy dla pojazdów ciężarowych i TIR na drodze

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in BIZNES