BIZNES

Jak poprawnie napisać swoje CV dla pracodawcy

0

Kandydat, który stara, się na dane stanowisko pracy musi, na sam pierw wysłać swoje wcześniej stworzone CV. Jednak i nie wielu dobrze o tym wie, ale i przygotowanie CV ma swoje unikatowe wskazania, takie, aby i pracodawca był chętny na telefon i umówienie się na rozmowę kwalifikacyjną. Aby tak się to też i stało, CV musi, posiadać i niezbędne informacje takie jak:

– Numer telefonu.

– Adres e-mail.

– Datę urodzenia.

– Doświadczenie na takim albo i podobnym to stanowisku.

– Wykształcenie.

To takie podstawowe wymienione elementy, które muszą się pojawić w Twoim danym CV. Jednak i dzisiaj Tobie zdradzimy jak poprawnie napisać swoje CV dla pracodawcy.

Dobre CV. 

Dobre CV to te, które posiada najważniejsze elementy w nim zawarte, dobrze napisane podani pracodawcy, ale i szkoły, do których uczęstrzałeś/aś i posiadasz z nich odpowiednie papiery kursy, ale i wiele więcej. Dobrze, więc i zacznijmy od samego początku.

Dane osobowe.

W CV nie może zabraknąć Twoich danych osobowych, które tak naprawdę są najważniejsze w całym tym elemencie tworzenia takiego o to CV. Jakie to też i dane osobowe trzeba wpisać w CV?

– Imię i nazwisko.

– Datę urodzenia.

– E-mail.

– Telefon.

Dane o swoim wykształceniu.

Tutaj musimy podać szkoły, które ukończyliśmy. Podstawówkę, gimnazjum, średnie, albo i wyższe. Niektórzy jednak i sądzą, iż można wpisać swoją ostatnią szkołę i też to jest prawda, jednak i badania dowodzą, że pracodawcy oddzwaniają najczęściej i o wiele chętniej, wówczas wtedy, kiedy osoba wpisała swoje wszystkie szkoły, ale i szkoły (roczne) tak zwanymi wciąż kursami rocznymi.

Informacje o przebiegu swojej ścieżki zawodowej.

Niekiedy można natknąć się na to, że taki kandydat jak Ty wpisuje tylko swoją ostatnią pracę, a inny podaje swoje wszystkie prace, jakimi dotychczas się zajmował. Warto jednak i dodać, że takie zachowanie jest również branżę jako atut u pracodawcy, ponieważ wie już na samym początku o Tobie trochę więcej. Jednak i ze swojego nawet doświadczenia wiem, że nie popłaca się dodawać pracy do CV, kiedy było się w niej od 1 do 3 miesięcy, ponieważ i taki o to pracodawca może na starcie odrzucić dobre CV i pracownika, ponieważ może myśleć, że taka osoba chce tylko i wyłącznie prace na krótki etap.

Polecamy: malumot.pl

Dodanie swoich zainteresowań.

Są dwie teorie na temat swoich zainteresowań wpisanych do CV.

Jedna jest taka, że ów osoba, która wpiszę, swoje zainteresowania może, podnieść swoją wartość w omawianym CV.

Druga jest też i taka, że osoba wpisująca swoje zainteresowania może również i zniechęcić danego pracodawcę do oddzwonienia na dane CV.

Warto zastosować i dodać swoje zainteresowania wówczas wtedy, kiedy Twoje zainteresowania są również i zbliżone do danej tematyki pracy. Wtedy masz większe prawdopodobieństwo, że pracodawca oddzwoni i podniesiesz tym swoje CV.

Polecamy: marungula.pl


Znajomość języków obcych.

Nie musisz posiadać certyfikatu na znajomość języków obcych, aby i je wpisać w CV ważne jest to, abyś jednak i znał taki o to język, ponieważ osoba rekrutacyjna może i zapytać się Ciebie w języku, który wpisałeś/wpisałaś w CV, aby i sprawdzić, czy na pewno znasz, dany język w takim o to stopniu jak posiadasz, w CV.

Kursy online/stacjonarne.

Najczęściej i kandydaci nie wpisują takich kursów w swoje CV z prostego powodu, jakie jest, że dany kurs był przez internet i zaznaczają tylko, że mają jakieś prawo jazdy danej to kategorii. Jednak i jest to błąd, ponieważ gdy pracodawca widzi, kursy nawet i te internetowe to również i postrzega Cię jako osobę, która ma chęci do dalszej nauki, ale i zarazem podwyższa Twoje standardy tak, aby i zadzwonić do Ciebie.

Pamiętaj, jednak i że szkoła, ale i chęć do nauki to nie wszystko, pracodawcy szukają również i osób, które mają jakiekolwiek doświadczenie, które i szybciej pozwoli im wprowadzić w nową pracę.

Polecamy: tinden.pl

Filmy reklamowemu, korporacyjne, wizerunkowe i nie tylko dla różnych firm

Previous article

TikTok dla biznesu — czy warto w niego inwestować i jak efektywnie go wykorzystać?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in BIZNES