MOTORYZACJA

Rodzaje pomocy dla pojazdów ciężarowych i TIR na drodze

0
Professional car mechanic replace tire on wheel in auto repair service.

Pojazdy ciężarowe oraz zestawy TIR są chętnie wykorzystywane przez różnego rodzaju firmy produkcyjne, przemysłowe oraz transportowe. Umożliwiają one bezproblemowy przewóz różnorodnych typów ładunków charakteryzujących się zróżnicowaną masą. Pojazdy te są chętnie wykorzystywane na dalekich trasach krajowych, a także międzynarodowych. Czasami może jednak dojść do ich nagłej awarii. Na szczęście na rynku działają profesjonalne firmy oferujące fachowe wsparcie zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Jednym z częstych kierunków obieranych przez firmy transportowe są Niemcy. Nic w tym dziwnego, ponieważ wielu przedsiębiorców współpracuje z niemieckimi kontrahentami. Oprócz tego jest to kraj przelotowy, na terenie którego znajdują się trasy prowadzące do dalszych państw Europy Zachodniej czy też Południowej. Nagła awaria na trasie w Niemczech, może dotknąć praktycznie każdego, ale istnieje kilka typów firm, które są w stanie zapewnić fachowe wsparcie.

Pomoc drogowa TIR – podstawowe informacje

Bardzo ważną grupę fachowców zapewniających wsparcie w przypadku nagłych zdarzeń drogowych, stłuczek czy też awarii, stanowią firmy zajmujące się szeroko pojętą pomocą drogową. W ofertach takich przedsiębiorstw dostępne są różne drobne naprawy na trasie, awaryjne uruchamianie pojazdów, dowóz paliwa, a także profesjonalne i skuteczne holowanie nawet bardzo ciężkich zestawów do warsztatów stacjonarnych lub w inne miejsca wskazane przez klientów.

Co warto wiedzieć o mobilnych serwisach TIR?

Opcją alternatywną dla pomocy drogowej są firmy, takie jak na przykład serwis TIR Niemcy. Profesjonalne mobilne serwisy pojazdów TIR oferują skuteczną naprawę aut bezpośrednio na trasie. Fachowcy zatrudnieni w takich firmach posiadają odpowiedni sprzęt oraz umiejętności pozwalające na efektywną naprawę standardowych oraz bardziej skomplikowanych awarii bezpośrednio na trasie. Atutem takich usług jest brak konieczności holowania oraz możliwość ruszenia w dalszą drogę od razu po wykonanej naprawie.

Leasing samochodu dla firmy – jak go wziąć?

Previous article

Tapety dla dzieci czyli jak zaaranżować dziecięcy pokój? Magiczne tapety dziecięce od marki Malumi

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in MOTORYZACJA