MOTORYZACJA

Dlaczego kabina do Ursusa C 360 jest taka wygodna?

0

Ciągnik Ursus C 360 to wciąż bardzo popularna i doceniana maszyna na polskiej wsi. Chociaż od dawna nie jest produkowana, to wciąż ma wielu zwolenników zadowolonych z jej prostej konstrukcji i niezawodności. Wprawdzie obecnie jest to już przestarzała technologia, ale na rynku wtórnym Ursus C 360 zdecydowanie przeżywa swoją drugą młodość. Przemawiają za tym takie cechy jak mała awaryjność, dobry dostęp do dużej ilości części zamiennych oraz prostota obsługi. Jest jednak coś, co w szczególności doceniają rolnicy, a mianowicie kabina, w którą wyposażono ten traktor. Czy rzeczywiście kabina Ursus C 360 jest tak istotnym i wyjątkowo wygodnym elementem konstrukcyjnym?

W jaki sposób kabina może wpływać na pracę kierowcy?

Najważniejszym zadaniem kabiny jest ochrona operatora maszyny przed szkodliwymi i nieprzyjemnymi warunkami zewnętrznymi, w tym przede wszystkim atmosferycznymi. Na ulicy wciąż można spotkać ciągniki bez kabiny, ale jest to raczej wyjątek od reguły niż norma. Kabina Ursus C 360 nie tylko osłania kierowcę, ale pozwala na znacznie efektywniejszą pracę. W końcu rolnik nie wybiera sobie pogody i niejednokrotnie musi pracować w czasie deszczu czy przy zmniejszonej widoczności, co utrudnia prawidłowe wykonanie zabiegów rolniczych. Istnieją też inne przeszkody, które można napotkać w trakcie pracy:

  • duże maszyny rolnicze i sprzęt w gospodarstwie wymagają dużej mocy, a więc są bardzo głośne. Kabina pozwala na wytłumianie wibracji i dźwięków. Chroni też przed kurzem i pyłami, które są to szczególnie uciążliwe podczas żniw (szczególnie podczas młócenia zboża) i przy suchej pogodzie.
  • kabina chroni przed silnym wiatrem, który wpływa negatywnie nie tylko na pracę kierowcy, ale także na działanie układów wewnątrz pojazdu.

Jak widać jest wiele powodów, dla których warto dbać o szczelną i funkcjonalną kabinę do ciągnika. Odpowiedni poziom wyciszenia kabiny sprzyja pracy w komfortowych warunkach.

Z czego składa się wyposażenie kabiny?

Każda kabina Ursus C 360 wyposażona jest w podstawowe elementy konstrukcyjne, takie jak:

  • lusterka — poprawiają widoczność i umożliwiają spoglądanie do tyłu w trakcie jazdy. Są nieodzowne podczas manewrów drogowych i obserwowania maszyn w trakcie pracy na polu.
  • wycieraczki — to warunek dobrej widoczności w deszczowe dni, zwiększają bezpieczeństwo jazdy.
  • spryskiwacze — wspomagają pracę wycieraczek, ułatwiają pracę w wysokim zapyleniu.
  • obustronne drzwi — pozwalają na szybkie opuszczenie pojazdu, również w czasie awaryjnych i niebezpiecznych sytuacji.
  • uchylna szyba – pozwala wpuścić do kabiny trochę świeżego powietrza, szczególnie w trakcie upalnych i suchych dni.

Wyżej wymienione elementy to absolutne minimum wyposażenia, jakie zawiera kabina Ursus C 360. Te i inne części zamienne do ciągnika polskie produkcji można zamówić w internetowych sklepach rolniczych. Posiadają parametry zgodne z oryginalnymi katalogami i mogą być używane we wszystkich typach maszyn rolniczych.

Naprawa pomp hydraulicznych – co to takiego i na czym polega? Regeneracja w serwisie hydrauliki siłowej

Previous article

Używany samochód sportowych – gdzie i jak kupić?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in MOTORYZACJA