BUDOWNICTWO

Naprawa pomp hydraulicznych – co to takiego i na czym polega? Regeneracja w serwisie hydrauliki siłowej

0
SONY DSC

Warto podkreślić, że regeneracja pomp hydraulicznych jest procesem, który polega na dokładnej weryfikacji stanu technicznego oraz remontu istniejących części podzespołów takich jak: wał, uszczelnienia, tuleje itp., a następnie i regenerowana pompa zostaje poddana testom sprawnościowym wykonywanym przez specjalistów od hydrauliki siłowej. Po okresie testów regenerowana pompa zostaje ponownie zamontowana w maszynie lub koparce hydraulicznej, a następnie uruchomiona.

Naprawa pomp hydraulicznych – na czym polega proces regeneracja pomp hydraulicznych?

Pompa hydrauliczna jest podzespołem, który odpowiada za przepływ oleju pod ciśnieniem w układzie hydraulicznym. Jej niewydolność powoduje spadek wydajności całego układu. Regeneracja pomp polega na czyszczeniu, kalibracji oraz na uszczelnianiu ich wszystkich elementów. Jest to proces zarówno skomplikowany jak i drogocenny. Z reguły zawiera się w nim czyszczenie mechanizmów pompy, naprawa uszczelnień oraz wymiana oleju hydraulicznego.

Dzięki temu możliwe staje się utrzymanie ciśnienia odpowiedniego do pracy urządzeń hydraulicznych. W innym przypadku mogłoby to doprowadzić do ich nieodwracalnego uszkodzenia. A co za tym idzie – do spadku wydajności całego układu hydraulicznego, a także konieczności ponoszenia ogromnych kosztów jego naprawy. Naprawa pomp przywraca je do życia. Czyszczenie i ponowne istnienie części oraz elementów mechanicznych oraz elektrycznych pompy hydraulicznej sprawia, że układ hydrauliczny wykazuje większą skuteczność. Oczywiście jest to proces trudny i kosztowny, ale niezbędny do tego, by całość działała prawidłowo.

Z czego wynika potrzeba regeneracji w serwisie hydrauliki siłowej? Naprawa i regeneracja pomp

Pompa hydrauliczna jest urządzeniem często eksploatowanym, a przez to narażonym na uszkodzenia mechaniczne. Nie jest to równoznaczne z jej skraplaniem czy też przedwczesnym konserwacją. To właśnie one mogą doprowadzić do spadku jej wydajności i gorszej ochrony hydraulicznego układu.

Pompy hydrauliczne zużywają się, co jest całkowicie normalne. Ich żywotność wynosi zazwyczaj od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy godzin pracy. Jeśli naprawa pompy nie zostanie przeprowadzona we właściwy sposób – mogą one ulegać uszkodzeniom, a tym samym zmniejszać się ich żywotność. Dlatego naprawa pompy często jest konieczna.

Wraz z upływem czasu, naprawa pomp hydraulicznych staje się coraz większym problemem. Właśnie dlatego wiele firm od hydrauliki siłowej trudni się regeneracją pomp hydraulicznych, oferując profesjonalne usuwanie usterek oraz całkowitą przebudowę i odmrażanie wszelkich modeli pomp hydraulicznych.

Naprawa pomp hydraulicznych tłoczkowych – co warto jeszcze wiedzieć? Regeneracja pompy hydraulicznej

Jednak regeneracja pomp hydraulicznych to nie tylko czyszczenie. To również konserwacja, która polega na zabezpieczeniu pompy przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz usunięciu wszelkich usterek. Dzięki temu można zyskać sprawną i bezproblemową pompę, jaka będzie działać przez wiele lat. Ponadto regeneracja pomp hydraulicznych to również optymalizacja ich działania, dzięki czemu można osiągnąć większą wydajność pompy.

Cały proces regeneracji pomp hydraulicznych odbywa się za pomocą specjalnych maszyn oraz narzędzi. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne wykonanie każdego etapu pracy. Maszyny te pozwalają na dokładne ustawienie parametrów pracy, a także powolne i bezpieczne czyszczenie pompy. Naprawa pomp hydraulicznych obejmuje wszystkie podzespoły, które mogą ulec uszkodzeniu oraz niesprawności. Skutkuje to znaczną oszczędnością pieniędzy przez co można zaoszczędzić do 50% kosztów naprawy pompy!

Jak można zauważyć, regeneracja pomp hydraulicznych jest korzystna dla wielu osób. Pozwala na ograniczenie kosztów naprawy, a także precyzyjne i dokładne dopasowanie parametrów pracy. Jeśli chodzi o sprawność urządzenia, to również nie powinno się ona pogorszyć – wręcz przeciwnie! Naprawa pomp to proces, dzięki któremu urządzenie działa jeszcze lepiej niż wcześniej. Jest to szczególnie ważne, gdy pompa hydrauliczna jest podstawowym narzędziem w pracy. Dlatego warto skorzystać z usług serwisu od hydrauliki siłowej, który da pompie drugie życie.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem maszyn budowlanych https://banat.pl/

Odbudowa maszyn budowlanych, czyli jak odnowić maszyny budowlane

Previous article

Dlaczego kabina do Ursusa C 360 jest taka wygodna?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in BUDOWNICTWO