BUDOWNICTWO

Budowa domu: Na co zwrócić uwagę podczas zakupu okien?

0
Zakup okien

Jednym z podstawowych elementów wykończenia każdego domu są dobrze dobrane okna. Ten z pozoru nieistotny element obiektu spełnia wiele ważnych aspektów, zarówno estetycznie, jak i komfortowo dla wszystkich mieszkańców. Współczesne okna znacznie różnią się od swoich poprzedników zarówno wyglądem, jak i właściwościami oraz parametrami. Na polskim rynku istnieją trzy główne kategorie okien. Należą do nich okna PCV, drewniane i aluminiowe. To, jaki rodzaj wybierzemy, zależy głównie od naszych potrzeb i upodobań.

Zwróć uwagę na atesty i normy

Decydując się na zakup okien pamiętaj, że ten produkt będzie Ci służył przez wiele lat. Warto skupić się przede wszystkim na parametrach i właściwościach. Wybrane okna zapewniają komfortową atmosferę i odpowiedni mikroklimat w naszym domu. Okna dostępne w punktach sprzedaży muszą być oznaczone symbolem konstrukcyjnym B lub symbolem CE oraz kartą produktu. Karta produktu powinna zawierać wszystkie parametry okna zadeklarowane przez producenta okna. Okna, które nie zostały specjalnie przetestowane, należy uznać za produkt wadliwy. Współczynnik przenikania ciepła to główny parametr, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze okien. Im niższa wartość, tym lepiej, bo okna są cieplejsze.

Okna PCV

Obecnie zdecydowana większość ludzi decyduje się na zakup okien PCV, które mają podobne właściwości użytkowe do okien drewnianych, ale są znacznie atrakcyjniejsze cenowo. Wybierając okna PCV należy przede wszystkim zwrócić uwagę na profil, okucia i szyby. W przypadku profili okiennych sprawdzamy ich szerokość, ilość komór oraz rodzaj zastosowanego wzmocnienia stalowego. W chwili obecnej najbardziej polecane są okna z potrójnymi szybami, które mają bardzo dobre właściwości izolacyjne.

Okno Pcv

Okna drewniane

Naturalny materiał, jakim jest drewno, jest nieco droższy od okien plastikowych. Dla niektórych ich klasyczny wygląd to niezaprzeczalny atut. Są to okna odporne na warunki atmosferyczne, ale tylko przy odpowiedniej konserwacji, której potrzebują.

Okno drewniane

Okna aluminiowe

Najmniej popularne są okna aluminiowe. Ich cena jest zwykle wyższa i zmieszczą się tylko w niektórych budynkach. Najczęściej instalowane są w budynkach firmowych i domach w stylu nowoczesnym. Ich zaletą jest lekkość i trwałość, co czyni je najlepszym wyborem do dużych przeszkleń.

Okno aluminiowe

Jak dopasować wygląd okien do naszego domu?

Wygląd okna można dostosować do ogólnego charakteru budynku i wnętrza, w którym poczujesz się komfortowo. Możliwość zastosowania różnych materiałów sprawia, że ​​okna mogą wyglądać inaczej. Obecnie można wybierać z szerokiej gamy szeroką i kolorów dla każdego typu okna, niezależnie od tego, czy jest to drewno, tworzywo sztuczne czy aluminium. Podobnie jest z innym doborem klamek. Możesz wpłynąć na szerokość ramy, a dla osób lubiących zwracać uwagę na detale możesz nawet wybrać kolor profili.

Wymiana szyby przedniej. Cena może Cię zaskoczyć!

Previous article

Promienniki elektryczne w Twoim tarasie – ogrzewanie zewnętrzne na podczerwień

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in BUDOWNICTWO