BUDOWNICTWO

Jak skutecznie umyć okna?

0
Okna aluminiowe

Mycie okien nie należy może do specjalnie przyjemnych czynności, ale mimo tego i tak czasami trzeba się tą czynnością zająć. Jak jednak to zrobić, by efekt był zadowalający? Istnieje kilka ciekawych trików, wykorzystywanych głównie przez “perfekcyjne panie domu”, które pomagają w doprowadzeniu szyb do porządku i pozwalają na uzyskanie ich idealnie lśniącej i gładkiej powierzchni. Jeżeli je zastosujesz, czyszczenie okien okaże się znacznie prostsze. No i też efekty będą dużo lepsze.

Przede wszystkim uważaj na to, w jakich dniach decydujesz się na mycie okien. Pora ma znaczenie. Zdecydowanie najlepiej myć bowiem okna w pochmurne dni, a nie wtedy, gdy pogoda jest wyjątkowo upalna i słoneczna. Słońce aż nadmiernie szybko doprowadza do wysychania płynu i wody na szybach. Zanim zdążysz równomiernie rozprowadzić preparat do mycia i następnie zetrzeć go suchą ścierką bądź ręcznikiem, okno najprawdopodobniej już będzie w pełni suche, ale nie do końca wyczyszczone, ponieważ pojawią się na nim mało estetyczne smugi. Prace porządkowe zaplanuj więc na pochmurny dzień. W słoneczną pogodę możesz natomiast zająć się swoim ogródkiem albo po prostu gotowaniem.

Zapraszamy na: https://miner-aluminium.pl/okna-aluminiowe/

Jeżeli okna są naprawdę mocno zabrudzone, bo nie czyściłaś ich już od ładnych kilku miesięcy, zwykłe środki do mycia okien mogą okazać się dla nich niewystarczające. Zanim po nie sięgniesz, przeprowadź takie mycie wstępne. Przetrzyj największe zabrudzenia przy pomocy wody rozrobionej z płynem do mycia naczyń. Dopiero po usunięciu mocniejszych plam możesz przejść do czyszczenia przeprowadzanego przy użyciu tradycyjnego środka do szyb. Efekt będzie dzięki temu znacznie lepszy. Okna okażą się idealnie czyste.

Ostatni trik tyczy się już samych płynów do mycia szyb. Sklepowe środki do mycia okien są naprawdę niezłe i zwykle dość skuteczne, ale jeżeli akurat zabraknie ci ich w domu i nie będziesz mieć czasu na to, by wybierać się po nie do sklepu, śmiało możesz je zastąpić domową mieszanką wykonaną z wody i zwykłego octu.

Co daje joga?

Previous article

Jak usunąć kleszcza? Ważne wskazówki.

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in BUDOWNICTWO