MOTORYZACJA

Pomoc drogowa

0
Pomoc drogowa

Poruszanie się autem wymaga szczególnej ostrożności. Jednak pomimo jej zachowania zdarzają się usterki lub wypadki, które zmuszają do wzywania pomocy drogowej. Jest ona dostępna w przypadku poważnych zdarzeń, ale również tych mało wymagających. Jakie są najczęstsze sytuacje w których pomoc się wzywa oraz jak to wygląda?

Awaria a wzywanie pomocy drogowej

Najlepsze środki transportu bywają zawodne. W trasie nie ma możliwości zbytniego przygotowania na poważniejszą awarię, a nawet często na małą usterkę.  Uniemożliwiająca dalszą jazdę  usterka jest szczególnie nieprzyjemna w miejscu oddalonym od warsztatów oraz taka której nie można osobiście naprawić. Najczęstszym jednak powodem jest przebite koło, gdyż mało kto wozi zapasowe, a także stłuczki czy nawet braki paliwa. W tej ostatniej sytuacji należy wziąć pod uwagę, że nie każda pomoc drogowa pomoże w przypadku pustego braku.
Najliczniejszą grupą wzywającą pomoc są osoby młode, chociaż coraz częściej usług tych potrzebują również ci bardziej doświadczeni.

Zamawianie lawety

Najbardziej denerwującą awarią jest ta, która wymaga odholowania. W tej grupie są wypadki drogowe lub poważne uszkodzenia samochodu. Jeśli nie ma możliwości dalszej jazdy, często istnieje  opcja podstawienia sprawnego, zastępczego samochodu wraz z lawetą. W tej sytuacji auto powinno się przestawić możliwie jak najbliżej prawego pasa oraz oznaczyć innym kierowcom ustawiając trójkąt ostrzegawczy – w przypadku autostrady 100 metrów od wypadku, na drogach niezabudowanych 30-50 m, a w terenie zabudowanym kilka metrów od zdarzenia.

Budujemy dom

Previous article

Baterie kuchenne

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in MOTORYZACJA