MOTORYZACJA

Mazda Cx-3 – czego się spodziewać po nowym crossoverze?

0
Mazda CX3

Nowoczesna Mazda Cx-3 to świeży, dynamiczny, ale zdecydowanie bardzo drogi crossover. Pomimo tego, że jest to najmniejszy SUV na rynku motoryzacyjnym, to jego wysoka cena nie odstrasza klientów. Nowy crossover Mazdy przede wszystkim bazuje na wcześniejszym miejskim modelu Mazdy II. Małe gabaryty, spora przestrzeń w środku auta daje doskonałe połączenie funkcjonalności auta. Dzięki agresywnemu wyglądowi karoserii w nowym modelu nie można powiedzieć, że Mazda pozbawiona jest charakteru i emocji. W swoich najmocniejszych wersjach posiada, aż 155 koni mechanicznych, co daje się odczuć na drogach szybkiego ruchu. Producent mocno zadbał także o detale w ramach wykorzystania nowoczesnych materiałów, które charakteryzują się trwałością. Co zatem Mazda Cx-3 ma do zaoferowania klientom w ramach nowoczesnego wyposażenia i gamy silnikowej?

Mazda Cx-3 – wyposażenie i silnik

Mazda Cx-3 to auto, które posiada bardzo bogate wnętrze. Zaczynając od intuicyjnych funkcji sterowania, po doskonale dostosowane fotele, wyprofilowaną kierownice i podłokietniki, aż do dużej ilości miejsca dla pasażerów, którzy podróżują z tyłu samochodu, sprawia, że samochód jest bardzo funkcjonalny. W kontekście silników Mazda Cx-3 oferuje przede wszystkim silniki niewysilone o pojemności 2.0 SkyActiv – G o dwóch wariantach mocy tj. 120 i 150 KM. Dynamika i mobilność auta doskonale sprawdzają się także w warunkach miejskich. Do tego dochodzi sześciobiegowa przekładnia w wersji manualnej lub automatycznej. W najmocniejszej wersji Mazda Cx-3 dołączony został również napęd na cztery koła. Z kolei osiągi Mazdy Cx-3 są mocno zbliżone do poprzednich wersji, gdzie najnowsza Cx-3 od 0-100 km/h rozpędza się w niecałe 9 sekund. Przy czym spalanie paliwa plasuje się na poziomie 7.5l/100 km. Należy podkreślić, że praca silnika jest bardzo dobra, a przy wyborze skrzyni biegów, zdecydowanie lepiej sprawdzi się automatyczna przekładnia biegów. Wersje silników dieslowych poza 1.5. SkyActiv o mocy 105 KM nie wzbudziły większego zainteresowania wśród miłośników marki.

Mazda Cx-3 – nowoczesny samochód miejski

Dopracowany i mało awaryjny crossover, jakim jest Mazda Cx-3 to bardzo dobry wybór tak samo dla kierowców miejskich jak i tych podróżujących w trasie. Modna stylistyka, bogate wyposażenie oraz świetna dynamika auta sprawiają, że zyskuje coraz więcej zwolenników. Do tego rozsądny poziom spalania i niska awaryjność samochodu tylko potwierdzają solidność i trwałość Mazdy Cx-3. Crossover Mazdy sprawdzi się także jako auto dla mniejsze rodziny.

Wykorzystaj SEO, aby zwiększyć swoją widoczność strony internetowej Twojej firmy

Previous article

Pozycjonowanie stron internetowych – na czym polega pozycjonowanie stron Opole?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in MOTORYZACJA