BUDOWNICTWO

Fasady aluminiowe

0
fasady aluminiowe

Fasady aluminiowe to stosunkowo nowe rozwiązania na rynku budowlanym. Zastosowanie fasady aluminiowej w budynku sprawia iż nabiera on nowoczesnego wyglądu i funkcjonalności. Fasady tego typu to połączenie aluminium oraz szkła. Dzięki możliwości wykonania konstrukcji ze słupów i rygli aluminiowych pozostaje dużo przestrzeni na zastosowanie szklanego wykończenia i właśnie dzięki temu powstają piękne, przeszklone ściany. Do niedawna fasady aluminiowe były zawierane w projektach biurowców, hoteli czy na przykład centrów biznesu, natomiast w ostatnim czasie zyskują również na popularności w budownictwie mieszkalnym. Fasady aluminiowe to nie tylko systemy słupowo- ryglowe które są najbardziej popularne. Obecnie powstaje coraz więcej różnego rodzaju rozwiązań które pozwalają na „budowanie” fasad aluminiowych w różnych ciekawych odsłonach. Przy obecnej technologii firmy specjalizujące się w budowaniu fasad aluminiowych są w stanie wykonać na specjalne życzenie klienta okrągłe fasady lub coraz bardziej popularne w ostatnim czasie tak zwane szklane fale na budynku. Coraz częściej na ulicach miast można zobaczyć budynki z fasadami aluminiowymi i łatwo zauważyć iż mają różne kształty.  Dodatkowym atutem fasad aluminiowych bez wątpienia jest ich dźwiękoszczelność. Izolacja akustyczna szczególnie w budynkach zlokalizowanych w centrach miast lub przy ruchliwej ulicy jest niezwykle istotna. Właśnie efekt takiej ciszy uzyskamy gdy zostanie zastosowana fasada aluminiowa. Użycie odpowiednich profili, uszczelek oraz szkła o podwyższonych parametrach izolacji akustycznej sprawiają że wszelkie hałasy zostają wygłuszone nawet o 90%. Nie ulega żadnej wątpliwości że wybór fasady aluminiowej jako części budynku przynosi wiele korzyści. 

Fasady aluminiowe czyli ściany budynków wykonane zazwyczaj ze specjalnie projektowanych słupów i rygli to nie tylko nowoczesny design, ale również energooszczędność. Nowoczesne projektowanie profili oraz konkretne izolowanie przekroju pozwalają na zachowanie w budynku wysokiego komfortu cieplnego. Mówiąc prościej w pomieszczeniu z fasadą aluminiową jest ciepło i komfortowo. Nie ma mowy o żadnych nieszczelnościach. Wszystko jest przetestowane i idealnie dopasowane. Specjalne rozwiązania sprawiają iż budynki które posiadają fasady aluminiowe są stabilne i wytrzymałe. Do wzmocnienia całej konstrukcji wykorzystywane są zaprojektowane właśnie do tego profile o wzmocnionej konstrukcji. Coraz częściej wykorzystuje się również w konstrukcji fasad aluminiowych systemy przeciwpożarowe. Oznacza to, iż słupy i rygle wyposażone są w specjalne wkłady ogniochronne, a kształtowniki wypełnione są specjalna masą ognioodporną. Fasady aluminiowe przeciwpożarowe nie różnią się wizualnie od fasady aluminiowej słupowo-ryglowej. Wszelkie listwy maskujące jakie mogą być wykorzystane do wykończenia fasady aluminiowej sprawiają iż wszystko układa się piękną całość.

Fasady aluminiowe bez wątpienia są nowoczesnym rozwiązaniem, które wynosi współczesne budownictwo na wyższy poziom. Piękne oszklone fasady budynków niejednokrotnie wzbudzają zachwyt. Bardzo ważną informacją jest to, iż fasady aluminiowe są w pełni bezpieczne, ponieważ w konstrukcjach wykorzystywane są zawsze sprawdzone systemy które poddawane są licznym badaniom. Dzięki temu można uzyskać jasne wnętrza z ogromną ilością naturalnego światła wpadającego do środka. Jak wspomnieliśmy na początku artykułu fasady aluminiowe coraz częściej wybierane są jako część konstrukcji domów mieszkalnych. Klienci coraz chętniej wybierają oszklone przestrzenie sypialni lub salonów. Zdarza się również że całe domy zbudowane są z fasad aluminiowych. Z pewnością takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się dla miłośników dziennego światła. Nie należy obawiać się takiego innowacyjnego rozwiązania. Jeżeli chcemu uzyskać ciekawy efekt wizualny, zyskując jednocześnie energooszczędność i jasne, oświetlone wnętrza to wybór fasady będzie strzałem w dziesiątkę.

źródło: https://miner-aluminium.pl/

Podróż przez Wieki: Sukienki jako odzwierciedlenie zmieniającego się Świata

Previous article

Co powinieneś wiedzieć zanim zlecisz profesjonalne niszczenie dokumentów?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in BUDOWNICTWO