Turystyka

Bieszczady i ich najpopularniejsze letniska

0
Bieszczady

Są krainą wyjątkową, kuszącą pięknymi widokami, przyrodniczymi skarbami oraz fascynującymi trasami turystycznymi. Bieszczady to kierunek idealny dla tych, którzy kochają górskie wycieczki, jak i dla tych, dla których wczasy to wypoczynek w kameralnym otoczeniu. Jakie letniska w tej części Karpat mogą stać się dla nas wymarzonym miejscem na urlop?

Góry w Bieszczadach

Lesko i okolice

Dla tych, którzy chcą spędzić wczasy w Bieszczadach, dobrym miejscem pobytu może się okazać Lesko. Ta miejscowość przyciąga cennymi zabytkami, wielkim jej walorem jest również dość dobrze rozwinięta baza noclegowa. W miasteczku tym czekają na turystów cenne zabytki, przy czym szczególnym zainteresowaniem cieszą się tu takie obiekty, jak zamek Kmitów oraz obronna synagoga – jeden z najciekawszych obiektów tego typu na ziemiach polskich. Lesko jest też świetnym punktem wypadowym dla tych, którym marzą się ciekawe, choć niezbyt forsowne wycieczki. Gdzie warto się wybrać? Popularnym celem spacerów jest wzgórze Baszta, znane z pięknych widoków na Połoninę Wetlińską oraz Chryszczatą.

Ustrzyki Górne – letnisko dla aktywnych w Beskidach

Ponieważ Ustrzyki Górne są znane przede wszystkim jako punkt wypadowy w góry, wczasy na jego terenie są najlepszą propozycją dla miłośników aktywnego wypoczynku. Ta mała osada to moc atrakcji dla tych, którzy chcą poznać najpiękniejsze skrawki Bieszczadzkiego Parku Narodowego oraz dla tych, którym marzą się wycieczki po pięknych połoninach. Z Ustrzyk Dolnych można się też dostać do niewielkiej osady Wołosate, z której prowadzi najsłynniejszy szlak na Tarnicę – najwyższy szczyt w polskich Bieszczadach.

Góry w Bieszczadach

Wetlina – dla miłośników Bieszczadzkich połonin

Dobrym miejscem dla tych, którym marzą się wycieczki w rejon połonin Wetlińskiej i Caryńskiej będzie też Wetlina – malownicza wieś letniskowa, która zachwyca coraz lepszym zagospodarowaniem. Ten ważny ośrodek turystyczny może się też pochwalić takimi atrakcjami przyrodniczymi, jak pomnikowe jesiony oraz kaskada, nazywana Siklawą Ostrowskich. W tej miejscowości każdy może spędzić urlop w ciszy i spokoju, ciesząc się pięknem bieszczadzkiej przyrody oraz wyjątkową scenerią.

Najpiękniejsze jezioro w Bieszczadach, jezioro Solińskie

Jezioro Solińskie

Choć dawna miejscowość Solina znalazła się pod wodą, w rejonie zbiornika o tej nazwie wciąż tętni życie. Jezioro Solińskie stało się ważnym miejscem wypoczynku i rekreacji, a nad jego brzegami powstało wiele ośrodków wypoczynkowych. To miejsce to raj dla miłośników gór i sportów wodnych, choć nie lada atrakcje czekają tu również na krajoznawców. Tutejsza tama, jako najwyższy obiekt tego typu w Polsce, z pewnością zasługuje na wyróżnienie. Spacer po promenadzie, która została utworzona na koronie zapory, to wspaniała przygoda. To również wyjątkowa szansa na to, by z góry spojrzeć na potężny zbiornik, którego powierzchnia wynosi około 22 km kwadratowych.

Kto znajdzie tanie noclegi w bieszczadzkich letniskach, ten będzie mógł spędzić niezapomniane wczasy w górach. Ciekawe szlaki i cenne zabytki, przyrodnicze skarby oraz liczne muzea – oto atrakcje, dzięki którym wypoczynek w tej części Karpat sprawi każdemu z nas wiele radości.

źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bieszczady

Przeprowadzki Polska Anglia – skorzystaj z oferty firmy Rbusy!

Previous article

Integracja Shopify – jak działa nowoczesne zarządzanie e-commerce?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in Turystyka