Turystyka

Tunezja – co warto przywieźć z wczasów?

0
Wakacje w Tunezji

Tunezja to jeden z najchętniej wybieranych kierunków podróży. Państwo położone w Afryce, tuż nad Morzem Śródziemnym, pozwala w pełni poczuć egzotyczny klimat, mimo że znajduje się stosunkowo blisko naszego kontynentu. Nawet przy kilkudniowym wyjeździe zdecydowaną większość czasu spędzi się na miejscu, a nie w podróży. Z pewnością można tam przeżyć niezapomniane wakacje. Warto jednak przewieźć z nich coś więcej niż tylko wspomnienia. Poniżej przedstawiamy nasze propozycje.

Wakacje Tunezja – najlepsze pamiątki

Dla większości turystów jest wręcz obowiązkiem podczas wakacji kupić jakieś pamiątki – dla siebie, rodziny czy znajomych. Najlepiej takie, które kojarzą się z odwiedzonym miejscem. Czy w Tunezji znajdziemy coś charakterystycznego dla tego regionu? Oczywiście, że tak. Zacznijmy od jedzenia. Prawdziwym przysmakiem są tu daktyle. Świeże owoce ze straganu to rarytas, jakiego nie kupimy w naszych krajowych sklepach. Inny obowiązkowy zakup to harrisa, czyli ostra pasta paprykowa, będąca jednym z głównych elementów kuchni tunezyjskiej. Znajdziemy tu też jedną z najlepszych na świecie oliwę z oliwy, a także wiele aromatycznych przypraw, jak chilli, kurkuma, kumin czy uważany za najszlachetniejszą ze wszystkich przypraw szafran. Kraj ten słynie także ze słodyczy takich jak baklawa, makroudh czy znaną także u nas chałwę. Jeżeli wybierzesz się tam na wakacje Tunezja to miejsce, z którego warto przywieźć również różnego rodzaju naturalne kosmetyki, np. olejek jaśminowy czy arganowy.

Co warto kupić w Tunezji?

Jeżeli szukasz trwalszych pamiątek niż jedzenie i kosmetyki, warto poszukać wyrobów rzemieślniczych. Mogą to być ubrania w tunezyjskim stylu, skórzana galanteria, a także ciekawie zdobione kosze i torby z liści palmowych. Na straganach i w sklepach znajdziesz także szeroki wybór ceramiki w oryginalne, ręcznie malowane wzory. Jeśli obawiasz się, że naczynia wykonane z tego materiału źle zniosą podróż, rozejrzyj się za przedmiotami wykonanymi z miedzi, która stanowi w tym regionie popularny materiał do wytwarzania np. dzbanów czy kubków. Dysponując większym budżetem, można też nabyć biżuterię ze srebra. A jeśli masz dużo wolnego miejsca w bagażu, koniecznie poszukaj tradycyjnych, ręcznie tkanych dywanów, zachwycających bardzo precyzyjnymi i szczegółowymi wzorami.

Jak kupować w Tunezji?

Jeżeli udając się na wakacje z Coral Travel, chcesz naprawdę poczuć egzotyczny klimat, pamiątki najlepiej kupować na suku, czyli tradycyjnym arabskim targu. To tutaj sprzedawcy wciągną Cię w typową dla siebie grę targowania się o cenę. Większość z nich porozumiewa się nie tylko po arabsku, ale też po angielsku i francusku, co zdecydowanie ułatwia komunikację. Można też skorzystać z pomocy przewodnika, który przyjmie rolę tłumacza. Jednak udając się na suk z przewodnikiem, musisz uważać, by nie zaprowadził Cię do droższego stoiska, od którego otrzymuje prowizję. Jeśli wolisz zakupy po ustalonej cenie, w Tunezji działają także zwykłe sklepy z pamiątkami, jednak trzeba się w nich liczyć z większym wydatkiem.

Jakie obrączki wybrać?

Previous article

Wingfoil – poczuj, że żyjesz!

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in Turystyka