LIFESTYLE

Jakie obrączki wybrać?

0
obrączki

Przygotowania do ślubu nieodzownie wiążą się z zakupem ślubnych obrączek. Ze względu na ich symbolikę, mającą wyrażać siłę łączącego parę uczucia, zakup obrączek powinien być przemyślany. Ważne, aby znaleźć taki wzór, który przypadnie do gustu narzeczonym. Na rynku znajdziemy różne wzory i rodzaje obrączek. Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze konkretnego modelu.

Bezpieczna klasyka

Niektóre pary uważają klasyczne obrączki ślubne za mało efektowne i zbyt skromne. Czy można im przyznać rację? Klasyczna obrączka niczym się nie wyróżnia, nie posiada dodatkowych zdobień, jest płaska lub lekko wypukła. Tyle widzimy na pierwszy rzut oka. W praktyce wykonana ze złotego kruszcu obrączka o klasycznym kształcie to biżuteria o ponadczasowym charakterze. Doskonale wygląda w zestawieniu z innymi złotymi dodatkami i nie zaburza codziennych stylizacji. Ten uniwersalny wzór chętnie wybierają osoby przywiązane do tradycji, ale nie tylko. Oprócz względów sentymentalnych dochodzą do głosu także aspekty praktyczne. Tradycyjna jednokolorowa obrączka nie przeszkadza w codziennych aktywnościach. Z biegiem lat, gdy jej powierzchnia lekko zmatowieje, można poddać ją renowacji, co nie jest w tym przypadku skomplikowane. W ten sposób przywrócimy blask obrączki Wrocław to miasto, w którym miłośnicy tradycyjnej biżuterii ślubnej, mogą skorzystać z usług salonu jubilerskiego Zeccoro.

Najnowsze trendy

Aby urozmaicić minimalistyczny design obrączki, można w damskim modelu zastosować elementy zdobnicze w postaci szlachetnych kamieni. Obecnie popularne jest zatopienie w złotym krążku niewielkich brylantów bądź cyrkonii. W ten sposób zyskujemy parę obrączek, które nieznacznie różnią się od siebie. W tym przypadku różnice nie są jednak duże. Obecne trendy dopuszczają nawet takie zestawy obrączek, które nie są identyczne. Jest to moda, która uwzględnia różne podejścia narzeczonych do kwestii ślubnej biżuterii. Kobiety lubią nosić obrączkę razem z pierścionkiem zaręczynowym. Jeżeli ma on pojedynczy kamień, dopasowanie obrączki nie będzie trudne, wystarczy dobrać pasujący kolor złota. Jednak, gdy brylant jest większy, lepiej zrezygnować z dodatkowych zdobień na obrączce, która ma być w tym przypadku gustownym tłem dla pierścionka.

Żółte czy białe złoto?

Poszukując idealnej pary obrączek, narzeczeni nierzadko stają przed wyborem dotyczącym koloru ślubnej biżuterii. Jeszcze do niedawna w sklepach dominowały obrączki z żółtego złota. Jednak z czasem część jego przeciwników uznała je za zbyt staroświeckie i mało efektowne. To, co dla jednych jest wadą, dla innych jest głównym atutem obrączek wykonanych z żółtego złota. Niemniej jednak na rynku pojawiło się wiele modeli ślubnej biżuterii wykonanych z białego kruszcu. W tym także obrączki łączące w sobie 2 kolory złota, które z precyzją i starannością wykona profesjonalny jubiler. Wrocław to nie jedyne z polskich miast, w którym ten trend stał się w ostatnich latach bardzo widoczny. Gustowne dwukolorowe obrączki są coraz częściej wybierane w całej Polsce. Na zamówienie wykona je jubiler Wrocław w salonie Zeccoro.

Zakupy ogrodnicze przez Internet

Previous article

Tunezja – co warto przywieźć z wczasów?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in LIFESTYLE