728 x 90

Pomoc drogowa

Pomoc drogowa

Poruszanie się autem wymaga szczególnej ostrożności. Jednak pomimo jej zachowania zdarzają się usterki lub wypadki, które zmuszają do wzywania pomocy drogowej. Jest ona dostępna w przypadku poważnych zdarzeń, ale również tych mało wymagających. Jakie są najczęstsze sytuacje w których pomoc się wzywa oraz jak to wygląda? Awaria a wzywanie pomocy drogowej Najlepsze środki transportu bywają

Poruszanie się autem wymaga szczególnej ostrożności. Jednak pomimo jej zachowania zdarzają się usterki lub wypadki, które zmuszają do wzywania pomocy drogowej. Jest ona dostępna w przypadku poważnych zdarzeń, ale również tych mało wymagających. Jakie są najczęstsze sytuacje w których pomoc się wzywa oraz jak to wygląda?

Awaria a wzywanie pomocy drogowej

Najlepsze środki transportu bywają zawodne. W trasie nie ma możliwości zbytniego przygotowania na poważniejszą awarię, a nawet często na małą usterkę.  Uniemożliwiająca dalszą jazdę  usterka jest szczególnie nieprzyjemna w miejscu oddalonym od warsztatów oraz taka której nie można osobiście naprawić. Najczęstszym jednak powodem jest przebite koło, gdyż mało kto wozi zapasowe, a także stłuczki czy nawet braki paliwa. W tej ostatniej sytuacji należy wziąć pod uwagę, że nie każda pomoc drogowa pomoże w przypadku pustego braku.
Najliczniejszą grupą wzywającą pomoc są osoby młode, chociaż coraz częściej usług tych potrzebują również ci bardziej doświadczeni.

Zamawianie lawety

Najbardziej denerwującą awarią jest ta, która wymaga odholowania. W tej grupie są wypadki drogowe lub poważne uszkodzenia samochodu. Jeśli nie ma możliwości dalszej jazdy, często istnieje  opcja podstawienia sprawnego, zastępczego samochodu wraz z lawetą. W tej sytuacji auto powinno się przestawić możliwie jak najbliżej prawego pasa oraz oznaczyć innym kierowcom ustawiając trójkąt ostrzegawczy – w przypadku autostrady 100 metrów od wypadku, na drogach niezabudowanych 30-50 m, a w terenie zabudowanym kilka metrów od zdarzenia.

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.