TECHNOLOGIA I INTERNET

Eksabajty pamięci, miliony dysków SSD Jaki jest dysk SSD?

0
Eksabajty pamięci, miliony dysków SSD Jaki jest dysk SSD?

Jak podaje Microsoft News w 2020 roku Polacy wysłali 207 eksabajtów pamięci. Jest to równoznaczne z zapełnieniem 333 mln dysków SSD. Zobacz dlaczego dyski SSD są warte wybierania do zakupu.

Polacy kupują coraz więcej miejsca pod dane. Szczególny wzrost jest związany z ofertami chmury obliczeniowej, która nie zajmuje miejsca na nośnikach danych materialnych. Polacy potrzebują coraz więcej miejsca na dane – 333 mln dysków półprzewodnikowych – tyle kupili miejsca Polacy razem wzięci, w roku 2020.

Natomiast dysk HDD w 2020 roku sprzedały się w ilości 260 mln sztuk. Oznacza to, że Polacy zdecydowanie powiększają swój dostęp do baz danych, które można zapełnić dowolną treścią. Polacy zapełnili więc około 207 eskabajtów. Dyski SSD mają pojemność 0,67 TB – terabajtów, a dyski HDD około 4,0 TB. Jednak pod względem cenowym nadal opłaca się kupować dyski talerzowe.

Potrzeba większej ilości miejsca na dane poskutkowała zakupem wielu nośników dysków SSD. Nie jest to wybór przypadkowy. Dyski SSD powodują, że cały system działa znacznie szybciej. Najlepiej przechowywać na nim niezbędne dane, których nie chcielibyśmy utracić. Chociaż backup danych jest możliwy do wykonania również na dysku SSD. Pełny potencjał dysku SSD można wykorzystać, przenosząc na niego system operacyjny oraz najczęściej używane aplikacji i programy graficzne. Jest tak, ponieważ właśnie to oprogramowanie powoduje tzw. zamulanie całego systemu.

Dyski SSD mają wielką odporność na urazy mechaniczne. Dlatego wybór tych nośników danych jest jednym z najlepszych. Składają się one z samej elektroniki i nie zawierają ruchomych części. Oznacza to, że dyski SSD mają potencjał do przenoszenia danych bez ryzyka uszkodzenia ich mechanicznie. Dodatkowo dyski SSD pracują niemalże bezgłośnie. To czyni komfort pracy przy komputerze z podłączonym dyskiem SSD na naprawdę wysokim poziomie. Jest tak, ponieważ żadna część nie jest ruchoma, a więc nie porusza się, nie powoduje drgań ani ocierania się o inne części przenośnego dysku twardego. Już dzisiaj warto zadbać o komfort pracy przy komputerze.

Kiedy Twój kot naprawdę potrzebuje kąpieli?

Previous article

Ile kilometrów Biegać? Kilometraż

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply