BUDOWNICTWO

Promienniki elektryczne w Twoim tarasie – ogrzewanie zewnętrzne na podczerwień

0

Jesień to piękna pora, idealna na zatopienie się w ulubionej lekturze przy kubku gorącej herbaty. Przez jesienne chłody na ogół podziwiamy ją raczej z wewnątrz naszych domów, nie musi tak jednak być. Jeżeli z jakichś powodów chcemy przedłużyć sobie sezon w którym spędzamy czas w ogrodzie, na tarasie warto rozważyć nabycie promienników tarasowych na podczerwień. Ogrzewanie tarasu za pomocą zewnętrznego ogrzewania na podczerwień jest proste i energooszczędne. Urządzenie nagrzewa się bardzo szybko. Po osiągnięciu żądanej temperatury wyłącza się automatycznie, w razie potrzeby wystarczy włączyć je ponownie ręcznie za pomocą dołączonego pilota. Po zainstalowaniu urządzenie nie wymaga żadnej konserwacji. Wszystkie palniki wykonane są ze stali szlachetnej, co oznacza, że nie rdzewieją ani nie korodują – dzięki temu są bardzo trwałe nawet w trudnych warunkach.

Promienniki tarasowe – mobilność, bezpieczeństwo i wygoda

Powodem dla którego wielu ludzi decyduje się na nabycie promiennika podczerwieni jest jego mobilność. Taras to miejsce ciągłych zmian, jako, że na ogół jest to przestrzeń półotwarta, jego umeblowanie nie jest więc stałe. Miejsce w którym umieściliśmy grzejnik w poprzednim sezonie dziś może już nie być optymalne. Dlatego właśnie doceniamy mobilność promienników podczerwieni. Wystarczy go podnieść i umieścić w innym miejscu; można użyć kółek, aby przemieszczać go z łatwością. Nawet w przypadku modeli montowanych np. na ścianach, jego przemieszczenie jest dużo łatwiejsze niż w przypadku grzejników innego rodzaju.

Promienniki tarasowe są również bardzo bezpieczne, ponieważ nie emitują żadnego tlenku węgla ani cząstek stałych do powietrza, więc nie ma niebezpieczeństwa zatrucia oparami. Co więcej, górna część grzejnika wyposażona jest w regulowany reflektor, który odbija ciepło w dowolnym kierunku. W stopie urządzenia znajdują się wysokowydajne lamele aluminiowe, które stanowią osłonę przed bezpośrednim kontaktem z gorącymi powierzchniami podczas dotykania lub przenoszenia urządzenia po zatrzymaniu ogrzewania. Oczywiście wciąż istnieje ryzyko poparzenia i trzeba pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa podczas jego użytkowania jak w przypadku każdego urządzenia elektrycznego. Jednak ryzyko poparzenia jest tutaj znacznie niższe niż w przypadku innych grzejników.

Jednym z ograniczeń wynikających z źródła zasilania promienników elektrycznych jest konieczność użytkowania ich w suchym miejscu zabezpieczonym przed opadami. Promiennik podczerwieni powinien być umieszczony w takim miejscu by nie groziła mu żadna wilgoć czy to pochodząca z mokrego podłoża czy z opadów atmosferycznych.

Trzecim filarem jeśli chodzi o główne zalety promienników podczerwieni jest wygoda ich użytkowania. Promiennik ciepła nagrzewa się natychmiast i emituje ciepło zaraz po jego włączeniu. Promienniki są bardzo łatwe w użyciu, co więcej, niemal wszystkie mają wbudowany wyłącznik czasowy. Oznacza to, że promiennik ciepła można ustawić tak, aby włączał się o dowolnej porze. Można również zaprogramować grzejnik tak, aby wyłączał się po osiągnięciu żądanej temperatury lub po pewnym czasie, np. po 30 minutach pracy.

Opisane powyżej funkcje są korzystne zarówno dla użytkowników indywidualnych, którzy posiadają małe tarasy lub balkony, jak i dla właścicieli dużych rezydencji, którzy często korzystają ze swoich terenów zewnętrznych. Każdy znajdzie odpowiedni dla siebie grzejnik tarasowy na podczerwień w asortymencie prezentowanym przez sprzedawców online.

Innym ważnym czynnikiem przy wyborze grzejnika jest jego zużycie energii. Ilość zużywanej energii elektrycznej zależy od wielkości i ilość palników, jak również moc grzewcza. Zazwyczaj promienniki elektryczne mają moc od 1 kW do 4 kW.

Pamiętajmy, że promiennik ciepła wykorzystuje energię elektryczną, a nie gaz sieciowy. Jest więc przyjazny dla środowiska, ponieważ podczas jego pracy nie dochodzi do emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

Różne warianty promienników podczerwieni

Planując wystrój naszego tarasu możemy wybierać spośród różnych rodzajów promienników. Promienniki na podczerwień występują w kilku wariantach jeśli chodzi o sposób zamontowania (jako panele sufitowe, ścienne przenośne i ręczne). Promienniki sufitowe montuje się po prostu na belkach stropowych. Działają one jak panele, ogrzewając całe pomieszczenie.

Istnieją również ścienne promienniki tarasowe na podczerwień. Promiennik tarasowy tego rodzaju można umieścić w dowolnym miejscu na ścianach lub słupach. Zazwyczaj występują one w parach i zapewniają skuteczne pokrycie powierzchni od 5 do 10 metrów kwadratowych.

Niezależnie od tego czy chcemy aby nasz promiennik tarasowy był wyeksponowany i stanowił istotny element wystroju tarasu czy też zależy nam by nie rzucał się zbytnio w oczy i nie odwracał uwagi od innych elementów tarasu, z pewnością znajdziemy coś dla siebie.

Podsumowując Główne zalety korzystania z promienników tarasowych to: oszczędność energii, natychmiastowy komfort i możliwość kontrolowania ich pracy.

Artykuł powstał przy współpracy z http://irsystem.pl/

Budowa domu: Na co zwrócić uwagę podczas zakupu okien?

Previous article

Blaty granitowe w kuchni – blaty z kamienia

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in BUDOWNICTWO