BUDOWNICTWO

Odbudowa maszyn budowlanych, czyli jak odnowić maszyny budowlane

0
Odbudowa maszyn budowlanych, czyli jak odnowić maszyny budowlane

Odbudowa maszyn to w skrócie generalny remont całej maszyny. Jest to stosunkowo nowa opcja, która mimo wszystko zyskuje coraz większą popularność. Dzieje się tak ze względu na fakt, iż nie każdego stać na zakup nowej maszyny. Inni natomiast boją się zakupu używanych urządzeń. Z tego powodu wolą poddać swoje maszyny odbudowie, aby nadać im drugie życie.

Na czym polega odbudowa maszyn budowlanych? Odbudowa, wymiana części zamiennych

Odbudowa maszyn budowlanych jest pojęciem szerszym i oznacza szczegółowy przegląd i naprawę (w razie potrzeby) oraz wymianę części zamiennych, a także systemów, aby maszyna mogła ponownie pracować. Celem jest przywrócenie jej pierwotnej zdolności do dalszego użytkowania w budownictwie lub górnictwie.

Jak wiadomo, wszystkie maszyny w ciągu swojego życia wymagają konserwacji. Czasami jednak zdarza się, że psują się one z powodu złego zarządzania lub innych błędów popełnianych przez ich operatorów. W takim przypadku nadchodzi czas na odbudowę – większy projekt, który może trwać od kilku dni do kilku tygodni w zależności od uszkodzenia i typu maszyny.

Odbudowa zaczyna się od wstępnych oględzin i oceny tego co wymaga naprawy lub wymiany.

Podczas oględzin mechanicy sprawdzają nieszczelności i inne poważne awarie. Dzięki temu późniejsza odbudowa przebiega znacznie szybciej i lepiej.

Po oględzinach maszyn budowlanych następuje ich rozbiórka. Wszystkie rozdzielacze, silniki i pompy są regenerowane lub wymieniane na nowe przy użyciu oryginalnych części zamiennych. Warstwa mechaniczna jest kluczową i najważniejszą częścią przy rekonstrukcji koparek, minikoparek, spychaczy czy ładowarek.

Generalny remont składa się z kilku etapów: demontażu, czyszczenia części i pokrycia ich farbą antykorozyjną. Potem następuje montaż, a następnie regulacja i sprawdzenie poprawności działania podzespołów zgodnie z wymogami norm państwowych.

Dodatkowo, niektóre urządzenia mogą wymagać kompletnej wymiany niektórych części i podzespołów.

Podczas rekonstrukcji specjaliści oceniają zadania eksploatacyjne maszyny budowlanej oraz ilość godzin jej pracy. Na podstawie tych danych określają stan jej podzespołów i układów oraz to, co należy wymienić, aby przywrócić jej pierwotną zdolność do dalszego użytkowania w budownictwie lub górnictwie.

Oprócz przeglądów wykonywanych podczas demontażu, badania diagnostyczne przeprowadzane są również podczas demontażu części. Ułatwia to znacznie pracę mechaników, ponieważ nie traci się czasu na szukanie problemów.

Po złożeniu z powrotem wszystkich złączy wraz z poszczególnymi urządzeniami, są one ponownie testowane, aby upewnić się, że wszystko działa bez zarzutu.

Dlaczego warto postawić na odbudowę maszyn budowlanych? Naprawa maszyn

Maszyny budowlane są bardzo ważnym elementem prac budowlanych. Przy budowie dróg i domów nie można obejść się bez koparek, ładowarek i spychaczy. Wykonują one najtrudniejsze i najbardziej brudne prace na placu budowy. Jednocześnie nowy sprzęt jest niezwykle drogi, dlatego o wile lepiej postawić na odbudowę posiadanych już maszyn.

Sprzęt budowlany jest przywracany do pierwotnego stanu bez wydawania fortuny. A to jest ważny punkt, gdy potrzebne są pieniądze na inne cele. Kiedy przybywa nowa maszyna budowlana, jej transport trwa co najmniej pół roku. To często oznacza stracone szanse i pieniądze.

Cena przebudowy jest jednym z najważniejszych czynników, które przyciągają klientów do tego rodzaju usług. Nie każdy może sobie pozwolić na zakup używanych maszyn lub nowego sprzętu od dealera, podczas gdy odbudowa sprawia, że przestarzałe pojazdy wyglądają jak nowe za mniejsze pieniądze. Koparki, spychacze czy ładowarki można odrestaurować w całkiem przystępnej cenie, nie wydając przy tym zbyt wiele pieniędzy.

Kolejnym punktem, który jest ważny dla klientów jest oszczędność czasu. Są one ponownie bardzo istotne, jeśli chodzi o odbudowę maszyn budowlanych. W przypadku zakupu nowego sprzętu lub uzyskania remontu w autoryzowanym serwisie, może to trwać miesiącami i często skutkuje straconym sezonem budowlanym i brakami finansowymi dla klienta. O wiele mniej będzie go to kosztować, jeśli zdecyduje się zlecić fachowcom przebudowę koparki zamiast kupować nowy pojazd od dealera – tym bardziej, że części zamienne nadające się do odrestaurowania lub naprawy istniejących maszyn są łatwo dostępne na rynku.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem maszyn budowlanych https://hydroserwishs.pl/

Płytki Pamesa – czym charakteryzują się płytki Pamesa?

Previous article

Naprawa pomp hydraulicznych – co to takiego i na czym polega? Regeneracja w serwisie hydrauliki siłowej

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in BUDOWNICTWO